Archetyp: Artysta

Udostępnij ten post!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Kreatywny, próżny i impulsywny! Artysta to doskonały archetyp dla wszystkich osób, które lubią grać po bandzie i prowokować dziwne, często surrealistyczne sytuacje. Oczywiście granie stonowanym i rozsądnym przedstawicielem awangardy jest możliwe… ale gdzie tu zabawa? Wybierając ten typ postaci, gracz musi wybrać swoje medium (taniec, rzeźba, teatr, poezja, malarstwo), które daje mu premię do konkretnych sytuacji. Poza tym wybiera jeden ruch specjalny, a naszym absolutnym faworytem jest:

Idź na całość: Zanim wykonasz ruch, możesz zapytać MG co możesz zrobić, by sytuacja stała się jeszcze bardziej niebezpieczna. Jeżeli podążasz za tą sugestią, dodaj 1 do wyniku.

To od was zależy jaki będzie wasz Artysta i jak poważnie będzie traktował rewolucję. Niemniej na pierwszym miejscu zawsze powinien stawiać sztukę. To ona jest źrenicą jego oka i główną motywacją do działania. Dlatego reszta Towarzyszy może uznawać Artystę za dyletanta czy nawet oszusta. To od was zależy czy będą mieli rację. Dajcie znać jakie znacie inspiracje do grania Artystą. Książki? Filmy? Gry? Czekamy na wsze propozycje .

ZOBACZ TEŻ!

Towarzysze ogólnie

Sesja 0

Sesja 0. Dla niektórych zbędny trud, który można by przerzucić na MG, dla nas absolutna podstawa fajnych sesji. Jeżeli już zebraliście ekipę, która chce razem

Towarzysze ogólnie

Więzi – relacje towarzyszy

Towarzysze to nie tylko gra o rewolucji, ale przede wszystkim o ludziach z ich marzeniami, wadami i dramatami. Każdą z waszych postaci opisuje pięć Atrybutów.

Towarzysze ogólnie

Drogi ku rewolucji!

Rewolucje mają bardzo różny przebieg. Od kończącego się dantejskimi scenami krwawego buntu, aż do budowania struktur partyjnych i legalnych wyborów. Towarzysze umożliwiają wam przeprowadzenie rebelii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *