Archetyp: Demagożka

Udostępnij ten post!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Kto pisze się na granie Demagożką? Bez wątpienia jest to rola dla wszystkich, którzy kochają być w centrum uwagi 📣
 
Demagożka kontroluje tłum dzięki słowom. Swoimi płomiennymi przemówieniami rozpala w ludziach emocje i inspiruje ich do działania. Bez wątpienia jest to archetyp dla graczy, którzy lubią być w centrum uwagi i knuć koronkowe intrygi. Ta postać może wykorzystywać swoje umiejętności dla dobra partii. Może rekrutować nowych członków i podżegać tłumy do szturmu na wrogów. Ale może też użyć swojej siły perswazji, żeby całkowicie podporządkować partię swoim własnym interesom. Wybór należy do was! 🔥
 
Playbook Demagożki obejmuje sześć ruchów specjalnych, z których gracz początkowo wybiera dwa. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługują „Kłopoty przez duże K” oraz „Do boju!”.
 
📣 Pierwszy z nich sprawia, że gdy gracz chce wpłynąć na tłum odwołując się do uprzedzeń, bigoterii czy strachu dodaje 1 do wyniku rzutu.
 
📣 Drugi pozwala na wygłoszenie płomiennej mowy tuż przed wyruszeniem Towarzyszy na niebezpieczną akcję. Jeżeli rzut na ten ruch się uda, każdy Towarzysz będzie mógł zignorować jedną ranę odniesioną w potyczce.
 
Granie Demagożką to rola dla fanów wielkich słów i misternych manipulacji, które (być może) pozwolą waszej rewolucji wygrać i ustanowić nowy porządek.
 
Kto pisze się na granie Demagożką? Dajcie znać w komentarzach! 📝

ZOBACZ TEŻ!

Towarzysze ogólnie

Sesja 0

Sesja 0. Dla niektórych zbędny trud, który można by przerzucić na MG, dla nas absolutna podstawa fajnych sesji. Jeżeli już zebraliście ekipę, która chce razem

Towarzysze ogólnie

Więzi – relacje towarzyszy

Towarzysze to nie tylko gra o rewolucji, ale przede wszystkim o ludziach z ich marzeniami, wadami i dramatami. Każdą z waszych postaci opisuje pięć Atrybutów.

Towarzysze ogólnie

Drogi ku rewolucji!

Rewolucje mają bardzo różny przebieg. Od kończącego się dantejskimi scenami krwawego buntu, aż do budowania struktur partyjnych i legalnych wyborów. Towarzysze umożliwiają wam przeprowadzenie rebelii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *