Archetyp: Robotnik

Udostępnij ten post!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Którą postać wybrać zaczynając grę w Towarzyszy? Co powiecie na Robotnika? 👨‍🔧

Robotnik to sól ziemi każdej rewolucji. Konkretny i bezpośredni, jest najlepszym źródłem rzetelnej wiedzy technicznej i znajomości realiów życia klasy pracującej. Jest też dość plastyczną postacią dającą duże pole dla inwencji. Wybierając dwa z sześciu ruchów specjalnych można stworzyć prawdziwą złotą rączkę, która przerobi wannę na czołg lub postawić na wywieranie wpływu na innych Towarzyszy, dzięki szczerości i zdrowemu rozsądkowi. Wybór należy oczywiście do was, ale gdybyśmy my mieli wybierać ruchy to postawilibyśmy na „Torbę z narzędziami” i „Opinię zawodowca”.

Pierwszy pozwala sięgnąć do przepastnej, skórzanej torby i wydobyć z niej (przy założeniu, że rzut się udał) adekwatne dla danej chwili narzędzie. Na drodze ucieczki Towarzyszy znajduje się drut kolczasty? Nic nie szkodzi, Robotnik zupełnym przypadkiem ma przy sobie nożyce do metalu.

Drugi ruch jest świetnym wyborem dla wszystkich mistrzów ciętego języka. Jeżeli Robotnik udziela rady, o którą nikt nie prosił, a Towarzysz decyduje się podążyć za tą sugestią, Robotnik zaznacza doświadczenie, a posłuszny Towarzysz dostaje +1 do następnego rzutu. Wasza Patronka ma wątpliwości, czy powinniście okradać fabrykę należącą do jej ojca? Po komentarzu Robotnika dotyczącym przebywania na garnuszku rodziców, Patronka szybko się zradykalizuje, a napad pójdzie gładko jak po maśle. Oczywiście to tylko niektóre możliwości oferowane przez ten archetyp.

Bez względu na to jakie ruchy wybierzecie, granie Robotnikiem to frajda, której trudno sobie odmówić. Dajcie znać, jak wy wyobrażacie sobie swoją postać opartą na archetypie Robotnika. Inspiracje filmowo-książkowe będą bardzo mile widziane. Komentarze są wasze!

ZOBACZ TEŻ!

Towarzysze ogólnie

Sesja 0

Sesja 0. Dla niektórych zbędny trud, który można by przerzucić na MG, dla nas absolutna podstawa fajnych sesji. Jeżeli już zebraliście ekipę, która chce razem

Towarzysze ogólnie

Więzi – relacje towarzyszy

Towarzysze to nie tylko gra o rewolucji, ale przede wszystkim o ludziach z ich marzeniami, wadami i dramatami. Każdą z waszych postaci opisuje pięć Atrybutów.

Towarzysze ogólnie

Drogi ku rewolucji!

Rewolucje mają bardzo różny przebieg. Od kończącego się dantejskimi scenami krwawego buntu, aż do budowania struktur partyjnych i legalnych wyborów. Towarzysze umożliwiają wam przeprowadzenie rebelii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *