Kalejdoskop rewolucji: „Proces Siódemki z Chicago” 2020

Udostępnij ten post!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Jeżeli choć przez chwilę myśleliście, że pokojowa rewolucja jest nudna, to ten film pokaże wam, że jest wprost przeciwnie. Nagrodzony Złotym Globem „Proces Siódemki z Chicago” w reżyserii Aarona Sorkina, to propozycja dla wszystkich MG (i graczy!) szukających inspiracji do nadchodzącej sesji Towarzyszy.

„Proces siódemki z Chicago” opowiada historię antywojennych, lewicowych aktywistów, którzy postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec polityki rządu podczas konwencji demokratów. Na skutek działania władz, demonstracje wymknęły się spod kontroli i doszło do brutalnych starć z policą, zaś przywódcy protestów zostali postawieni przed sądem.
Nie dajcie się zwieść temu telegraficznemu skrótowi fabuły. Wstrząsające ujęcia protestu, genialne dialogi i wspaniale napisane postacie „Siódemki” sprawiają, że od filmu nie da się oderwać. Jeżeli jednak planujecie zagrać w Towarzyszy, to warto obejrzeć dzieło Sorkina pod kątem przygotowania się do sesji. Polecamy, ponieważ:

1.       Dostaniecie garść rewelacyjnych inspiracji do tworzenia waszych Towarzyszy. Działaczy lewicy, którzy zamiast być nudnym monolitem o podobnych poglądach, różnią się od siebie sposobami walki, spojrzeniem na świat i ambicjami. Film stanowi idealną pożywkę, dla osób, które planują granie Demagogiem, Studentem czy Profesjonalistką. Postacie Toma Haydena i Abbiego Hoffmana (rewelacyjna rola Sachy Baron Cohena!) są czymś czego każda MG mogłaby sobie na sesji życzyć.

2.       Zobaczycie jak sprytnie tworzyć przeciwników. Nic tak nie nakręca sesji tak jak „dobry złol” . Przeciwnik z krwi i kości, którego Towarzysze mogą nienawidzić, ale jednocześnie nie mogą mu odmówić inteligencji. W „Procesie Siódemki” znajdziecie postacie małostkowych polityków, bezwzględnych policjantów i budzącego wstręt sędziego, który będzie rewelacyjną pożywką dla tworzenia wszelkiej maści gubernatorów, generałów i oligarchów, z którymi zmierzą się gracze.

3.       Znajdziecie tu gotowe recepty na komplikacje, którymi Mistrzynie Gry mogą zarzucić graczy. Film pokazuje kłopoty, w które może wpaść pokojowa manifestacja, szczególnie kiedy emocje sięgają zenitu, a policja nie ma zamiaru łagodzić nastrojów. Ściąganie odznak, zamykanie protestujących w „kotle”, wreszcie zatrzymywanie tłumu przy pomocy żandarmerii. MG postawcie Towarzyszy w takich sytuacjach, a kiedy dojdzie co starcia pokażecie…
…że rany bolą. Rewolucja jest brutalna i ma tendencje do pozostawiania po sobie zgliszczy.

To od MG i graczy zależy jak będzie wyglądał wasz bunt. My mamy tylko nadzieje, że będzie równie spektakularny jak film Sorkina!

ZOBACZ TEŻ!

Towarzysze ogólnie

Sesja 0

Sesja 0. Dla niektórych zbędny trud, który można by przerzucić na MG, dla nas absolutna podstawa fajnych sesji. Jeżeli już zebraliście ekipę, która chce razem

Towarzysze ogólnie

Więzi – relacje towarzyszy

Towarzysze to nie tylko gra o rewolucji, ale przede wszystkim o ludziach z ich marzeniami, wadami i dramatami. Każdą z waszych postaci opisuje pięć Atrybutów.

Towarzysze ogólnie

Drogi ku rewolucji!

Rewolucje mają bardzo różny przebieg. Od kończącego się dantejskimi scenami krwawego buntu, aż do budowania struktur partyjnych i legalnych wyborów. Towarzysze umożliwiają wam przeprowadzenie rebelii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *