Kim są towarzysze?

Udostępnij ten post!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Kim są Towarzysze? Wyjaśniamy!
 
Towarzysze to gra o rewolucji. Ale co to właściwie znaczy? Jako ekipa Triglava uważamy, że rewolucja jest zawsze wtedy kiedy obywatele stają do walki z opresyjnym systemem władzy. Traktujemy to pojęcie tak szeroko jak tylko się da, bo na to pozwala stworzony przez Akersa system. Jak będzie wyglądała wasza rewolucja? To zależy od was, bo system wspiera i opowieści umiejscowione w dalekiej przyszłości (walka o prawa wyborcze dla androidów?) oraz te mocno inspirowane historią.
 
Pewne jest natomiast, że będzie grać Towarzyszami, przedstawicielami ludu, którzy ciałem i duszą opowiadają się za pewną ideą. System udostępnia dziesięć archetypów, które gracz musi dointerpretować, żeby stworzyć postać z krwi i kości. Możecie wybierać pomiędzy*:
Artystą, Brutalką, Demagożką, Mistykiem, Patronką, Profesjonalistką, Propagandystką, Żołnierzem, Studentem i Robotnikiem.
 
Każdy z tych archetypów ma wyjątkowe umiejętności i potencjał na fantastyczną przygodę. W kolejnych postach opiszemy dokładniej niektóre postaci, w które możecie się wcielić. Dajcie znać od kogo mamy zacząć!
 
*Płeć postaci jest oczywiście waszą indywidualną sprawą, ale nie widzimy powodu, żeby wszystkim archetypom nadawać formę męską.

ZOBACZ TEŻ!

Towarzysze ogólnie

Sesja 0

Sesja 0. Dla niektórych zbędny trud, który można by przerzucić na MG, dla nas absolutna podstawa fajnych sesji. Jeżeli już zebraliście ekipę, która chce razem

Towarzysze ogólnie

Więzi – relacje towarzyszy

Towarzysze to nie tylko gra o rewolucji, ale przede wszystkim o ludziach z ich marzeniami, wadami i dramatami. Każdą z waszych postaci opisuje pięć Atrybutów.

Towarzysze ogólnie

Drogi ku rewolucji!

Rewolucje mają bardzo różny przebieg. Od kończącego się dantejskimi scenami krwawego buntu, aż do budowania struktur partyjnych i legalnych wyborów. Towarzysze umożliwiają wam przeprowadzenie rebelii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *