Sesja 0

Udostępnij ten post!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Sesja 0. Dla niektórych zbędny trud, który można by przerzucić na MG, dla nas absolutna podstawa fajnych sesji. Jeżeli już zebraliście ekipę, która chce razem z wami walczyć z uciskiem władzy, to zanim przystąpicie do właściwej akcji, przeznaczcie jedną sesję na poznanie zasad gry, zbudowanie świata i przeciwnika.
 
Na sesji zero:
✊ MG tłumaczy zasady gry i przedstawia narzędzia bezpieczeństwa. Ważne, istotne i (o dziwo) kontrowersyjne. Wrócimy do tego później.
 
✊ Wspólnie tworzycie świat gry. Wielokrotnie mówiliśmy, że rewolucja w Towarzyszach może zostać przeprowadzona w przeszłości, przyszłości, teraźniejszości i każdej wymyślonej przez was rzeczywistości alternatywnej. Ogranicza was tylko wyobraźnia, a sesja 0 jest idealnym momentem, żeby dać jej upust.
 
✊ Tworzycie swoich Towarzyszy. Gracze wypierają karty postaci, ruchy specjalne i atrybuty. Wybierają też imiona oraz opisują swoją postać tak dokładnie jak przyjdzie im na to ochota.
 
✊ Marzycie o lepszym świecie. Na sesji 0, MG prosi graczy, żeby pogadali chwilę o niesprawiedliwości, ucisku i okrucieństwie, które panują w opisanym przez was świecie gry i o tym w jaki sposób Towarzysze chcą położyć temu kres.
 
✊ Tworzycie partię. Rozpoczynając sesję wszyscy Towarzysze są członkami partii, która chce zmienić świat. Na sesji 0 decydujecie co to za organizacja. Czy jest popularna? Duża? Mała? Czy działa legalnie? Działania partii powinny być zbieżne z celami postaci, które omawialiście przed chwilą. To od graczy zależy jak dokładnie chcą opisać partię. Mogą zadowolić się ogólnym opisem, mogą też wejść w szczegóły wybierając m.in. nazwę, ideologię, cel i opisując przywódcę.
 
✊ Tworzycie rywala. Dobry antagonista to połowa sukcesu każdej sesji. Poświęćcie chwilę na opisanie przeciwnika, z którym będziecie chcieli walczyć aż do upadłego!
✊ Odgrywacie krótką przygodę. Jej zadaniem jest przetestowanie zasad gry w praktyce. MG pozwól graczom na zastosowanie możliwie dużej liczby ruchów, pokaż jak działają obrażenia, leczenie, doświadczenie i wszystkie podstawowe mechaniki. Dzięki temu następna sesja pójdzie gładko i będziecie mogli się skupić na opowiadaniu historii, a nie fiksowaniu na mechanice.
 
Do dzieła! ✊

ZOBACZ TEŻ!

Towarzysze ogólnie

Więzi – relacje towarzyszy

Towarzysze to nie tylko gra o rewolucji, ale przede wszystkim o ludziach z ich marzeniami, wadami i dramatami. Każdą z waszych postaci opisuje pięć Atrybutów.

Towarzysze ogólnie

Drogi ku rewolucji!

Rewolucje mają bardzo różny przebieg. Od kończącego się dantejskimi scenami krwawego buntu, aż do budowania struktur partyjnych i legalnych wyborów. Towarzysze umożliwiają wam przeprowadzenie rebelii

Towarzysze ogólnie

Archetyp: Student

Cudowny, nieco naiwny, ale pełen zapału Student może stać się ulubieńcem wielu osób, które zdecydują się zagrać w Towarzyszy. Napędzany idealizmem, wie wszystko, czego można

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *