Witamy was Towarzysze i Towarzyszki!

Udostępnij ten post!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

Towarzysze i Towarzyszki! Niesprawiedliwość i nierówności zalewają nas wysoką falą. Wiemy, że wielu z was robi co może, aby być zmianą, którą chcecie widzieć w świecie, jednak transformacja rzeczywistości jest zadaniem żmudnym, nudnym i potwornie wręcz czasochłonnym. I właśnie w tych chwilach zwątpienia, warto sięgnąć po „Towarzyszy”. Rewolucyjne RPG autorstwa W.M. Akersa, za jakiś czas dostępne w polskiej wersji językowej dzięki pracy ekipy Triglav Studio.

Towarzysze to oparta na mechanice PbtA, papierowa gra fabularna o życiu rewolucjonistów pragnących obalić władzę. Miejscem akcji jest kraj (prawdziwy lub fikcyjny), powoli staczający się w otchłań chaosu. To od was zależy, czy (a raczej, kiedy) wybuchnie bunt. Gracze wcielają się w postacie studentów, robotników, artystów, propagandzistów i zawodowych rewolucjonistów, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o wolność, równość i braterstwo (oraz siostrzeństwo!).

Gra Akersa to coś więcej niż kawał dobrej rozrywki. To przestrzeń do rozpalenia lewicowych serc. Jak pisze sam autor:

„Prawica przejmuje stery, a do władzy dorwali się radykalni konserwatyści, ksenofobi i nie kryjący się ze swoimi poglądami faszyści. Historia ponownie dzieje się na naszych oczach. Tymczasem lewica śpi. Ta gra ma ją obudzić.”

Bez względu na to czy jesteście obudzeni czy wciąż śpicie, Triglav Studio obiecuje wam doskonałą zabawę.

Polubcie nasz profil i bądźcie na bieżąco z postami. Oprócz informacji dotyczących samego systemu, będziemy również publikować Rewolucyjny Kalejdoskop Filmowy, który może stanowić źródło inspiracji do sesji, oraz rewolucyjne komiksy od Makowe Arty. Więcej już wkrótce!

ZOBACZ TEŻ!

Towarzysze ogólnie

Sesja 0

Sesja 0. Dla niektórych zbędny trud, który można by przerzucić na MG, dla nas absolutna podstawa fajnych sesji. Jeżeli już zebraliście ekipę, która chce razem

Towarzysze ogólnie

Więzi – relacje towarzyszy

Towarzysze to nie tylko gra o rewolucji, ale przede wszystkim o ludziach z ich marzeniami, wadami i dramatami. Każdą z waszych postaci opisuje pięć Atrybutów.

Towarzysze ogólnie

Drogi ku rewolucji!

Rewolucje mają bardzo różny przebieg. Od kończącego się dantejskimi scenami krwawego buntu, aż do budowania struktur partyjnych i legalnych wyborów. Towarzysze umożliwiają wam przeprowadzenie rebelii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *